sobota, 9 lutego 2013

Local news ;) / Wiadomości lokalne ;)

Hello :) How are you on this sunny Saturday morning?
I'm just having my cup of coffee. I loooove coffee :)))
A friend told me recently about a nice cafe in Nowa Ruda, a town in our area. The owner of the place is a real coffee enthusiast, a professional barista and a charming person in one. I had to check it. Yesterday we took the girls for a little trip to Rzeczka in the mountains. It was fun:  lots of snow and loughter. After sledging we went to Nowa Ruda and found Biała Lokomotywa... If you like coffee and happen to be in the area, you must visit the cafe. There isn't anything like a menu there. The owner comes to your table, talks to you for a while and then suggests an option right for your taste. I was served coffee with sour or fermented orange - incredible. What a surprising combination of flavours. Then we were brought a portion of vanila icecream covered with coffee granita - again, a combination made in heaven. The girls obviously wanted some icecream and they loved "Pinoccio" deserts they were served. The cafe is not really prepared for children - it wasn't thought as this kind of place but... if your children can stand sitting at a table for half an hour nobody will be harmed. The warm atmosphere, the generousity of the owner and the atmosphere of this old town make the visit unforgettable. I know I'll be coming back :))) If interested there's a short film on Youtube promoting the cafe. You can watch it here .

Changing a subject, I'd like to tell you about a little contest I'm having in our local information service. One of my bookends is waiting for a new owner. This time it's a gray vanity table. Here's the link:

http://dsw.doba.pl/?s=subsite&id=21072&mod=107 

OK, I need to make some breakfast now. See you soon :))) Have a nice weekend.

Witam :) Jak się macie w ten słoneczny sobotni poranek?
Ja właśnie piję kawę :) Uwielbiam dobrą kawę.
Koleżanka powiedziała mi ostatnio o ciekawym miejscu w Nowej Rudzie. Kawiarnia nazywa się Biała Lokomotywa i jest prowadzona przez prawdziwego entuzjastę kawy, profesjonalnego baristę i czarującego człowieka w jednym. Musiałam to sprawdzić. Wczoraj zabraliśmy dziewczyny na sanki w góry do Rzeczki. Było mnóstwo śniegu i śmiechu. Po sankach ruszyliśmy do Nowej Rudy i nie bez trudności odnaleźliśmy Białą Lokomotywę. Powiem tak: jeśli lubicie kawę i zdarzy się Wam być w okolicy, musicie odwiedzić tę kawiarnię. Nie ma tu żadnego menu. Właściciel podchodzi do gości i po chwili rozmowy proponuję jakąś kawę ze swojego ponad trzytysięcznego repertuaru. Ja dostałam kawę z kiszoną pomarańczą. Coś niesamowitego. Zaskakująca i przepyszna kombinacja smaków. Do tego bardzo atrakcyjny wygląd i mocno rozgrzewające właściwości. Po kawie na koszt firmy podano nam jeszcze po gałce lodów waniliowych pokrytych warstwą kawowej granity. Właściciel nazwał ten deser lodami z błota. Rewelacja :))) Miejsce nie jest raczej przygotowane na przyjmowanie dzieci - nie taki był zamysł, ale jeśli Wasze pociechy potrafią wytrzymać pół godziny przy stoliku, nikomu krzywda się nie stanie ;) Dziewczyny zjadły po porcji lodów "Pinokio" - pyszne i ładne. Dobra kawa, ciepła atmosfera i właściciel z pasją - polecam :) Ja tam na pewno wrócę. Na Youtube jest krótki filmik promujący kawiarnię. Można sobie obejrzeć tutaj .

I jeszcze jedna sprawa: na lokalnym dolnośląskim serwisie informacyjnym jest konkurs z jednym z moich bookendów do wygrania. Tym razem szara toaletka. Zapraszam :) Oto link:
http://dsw.doba.pl/?s=subsite&id=21072&mod=107

A to podpórka:
Here's the bookend:

Muszę lecieć. Dzieciaki czekają na śniadanie.  Miłego weekendu :)))


22 komentarze:

 1. Witaj Gosiu! serdeczne gratulacje! artykuł bardzo mi się spodobał, a co do zdjęcia...chyba wiem ;) mam nadzieję, że dobrze odgadłam...
  Magda

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie napisali, bardzo sympatyczny artykuł, gratulacje :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Congratulations Gosia! Great interview!

  OdpowiedzUsuń
 4. Great interview. I like your bookend.
  Bye Faby

  OdpowiedzUsuń
 5. Congratulations! A great article and, of course, your bookend scene is fabulous.
  Hugs, Drora

  OdpowiedzUsuń
 6. Congratulations for being published, Gosia, I always see your work in the DollsHouse Nederland of course.
  The bookend is gorgeous.
  Hugs, Ilona

  OdpowiedzUsuń
 7. un trabajo muy bonito

  besitos

  Mari

  OdpowiedzUsuń
 8. Love the bookend!! (and coffee also lol) but really that book end is great!

  OdpowiedzUsuń
 9. W życiu warto mieć pasję ! By poszczycić się galerią tak niezwykłych prac artystycznych trzeba posiadać wiele cierpliwości, wytrwałości, systematyczności i zaangażowania.Móc dzielić hobby z własnych mężem to już szczęście :)). Prace są piękne, misterne,precyzyjnie wykonane.Bardzo lubię styl shabby chic, ale na ławeczce pod burakiem to czułabym się na pewno jak w bajce ! Trafiłam tutaj dzięki reportażowi na doba.pl i zostaję, zgłosiłam rownież udzial w konkursie, może szczęście mnie nie ominie ? Pozdrawiam serdecznie z Pieszyc :)

  OdpowiedzUsuń
 10. W życiu warto mieć pasję ! By poszczycić się galerią tak niezwykłych prac artystycznych trzeba posiadać wiele cierpliwości, wytrwałości, systematyczności i zaangażowania.Móc dzielić hobby z własnych mężem to już szczęście :)). Prace są piękne, misterne,precyzyjnie wykonane.Bardzo lubię styl shabby chic, ale na ławeczce pod burakiem to czułabym się na pewno jak w bajce ! Trafiłam tutaj dzięki reportażowi na doba.pl i zostaję, zgłosiłam rownież udzial w konkursie, może szczęście mnie nie ominie ? Pozdrawiam serdecznie z Pieszyc :)

  OdpowiedzUsuń

 11. W życiu warto mieć pasję ! By poszczycić się galerią tak niezwykłych prac artystycznych trzeba posiadać wiele cierpliwości, wytrwałości, systematyczności i zaangażowania.Dzielić tę pasję z własnym mężem to już szczęście ! :) Prace są piękne , precyzyjnie i starannie wykonane. Bardzo lubię styl shabby chic , ale na ławeczce pod burakiem czuła bym się jak w bajce ! Trafiłam tutaj dzięki publikacji na doba.pl i zostaję . Wzięłam udział w konkursie, może mnie szczęście nie ominie ? Pozdrawiam serdecznie z Pieszyc :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie witam, Aniu :) Bardzo mi miło, że Cię wciągnęły miniaturki. Dzięki za słowa uznania no i życzę szczęścia w konkursie.
   Muszę przyznać, że też mam słabość do tych zdjęć ogrodowych, z burakami i poziomkami. Pozdrawiam serdecznie, Gosia

   Usuń
 12. Thank you for all your comments. They mean a lot :)))

  OdpowiedzUsuń
 13. Congrats Gosia on the interview, how wonderful for you! So excited to see someone I know in the news...your bookends are beautiful xxx

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratulacje! Tak myślałam, że jesteś anglistką :) Oby i w Polsce było o Tobie coraz głośniej, bo zagranicą już jest :).
  Asia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci bardzo, Asiu, za ten przemiły komentarz :)

   Usuń
 15. Piękne prace :), a ta toaletka jest cudowna!!!! Pozdrawiam z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
 16. Piękne prace a toaletka jest cudowna :) Gratuluję talentu !!! Pozdrawiam z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
 17. Piękne prace :), a ta toaletka jest cudowna!!!! Pozdrawiam z Krakowa

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...