poniedziałek, 26 stycznia 2015

Helping with the flowers

Hi. Jazzi asked me to thank you all for the warm "hello" :) She seems to feel like being lazy for a while.Just walking around my place barefeet, having her teas and coffees and cakes and doing some little things here and there. Today she was helping me wit arranging flowers :) And her red dress is from Mary from http://msminisandmore.blogspot.com/

Hej. W imieniu mojego malutkiego gościa dziękuję wszystkim za ciepłe powitanie. Wygląda na to, że Jazzie ma ochotę na słodkie lenistwo. Snuje się po mieszkaniu boso, pije kawę i herbatę, je słodycze i od czasu do czasu coś tam drobnego zrobi. Dzisiaj pobawiła się trochę w układanie kwiatów :) A ta zwiewna sukienka pochodzi od Mary z http://msminisandmore.blogspot.com/4 komentarze:

 1. wow !! so sexy in that transparent dress ! I have not been able to wear to MJ because Franz is a passionate man, and Cockerina was jealous ...ahahah!
  great help in making the flowers, I see that the fun has begun :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocha, lubi, szanuje ... Jak tak dalej pójdzie to ogołoci wszystkie róże ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jednak nie ma to jak mieszkanka miniaturowego wnętrza :) Moje lalki leżą, zapomniane, gdzieś w kartonach... Hmmm.... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. każdy dom potrzebuje kochającego serca
  i spojrzeń pełnych zachwytu :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...