środa, 26 sierpnia 2015

Ham, cheese, olives and wine

Here are some boards I was talking about last time. I love all those cured meats, nice crumbly cheeses and olives in real kitchen life. And of course I like wine. But only in summer when it's hot. And only white since red wine gives me awful headaches... Sad, I know. 
Anyway, I've made an effort to recreate some serrano ham, manchego cheese and some rustic bread in the scale. And I know next time I'm definitely going to try to slice the ham more thinly... As my friend said, you can't waist that quality meat for thick slices ;)
I will also confess here that when I look at these balsa boards I use... I don't feel, hmm... satisfied. But there's some hope. I might have something much more interesting soon... So excited about it!!!

Oto deski, o których pisałam ostatnio. W realu bardzo lubię takie dojrzewające wędliny, kruszące się sery, oliwki... Ach!!! Lubię też wino, latem w gorące dni, ale tylko białe, bo po czerwonym boli mnie głowa.... Tak czy inaczej, chciałam na tych deskach odtworzyć szynkę serrano, ser manchego i wiejski chleb. I wiem, że następnym razem na pewno spróbuję pokroić szynkę cieniej. Jak napisała moja fajna koleżanka z FB, szkoda takiego dobrego mięsa na grube plastry :)
No i jeszcze napiszę, że jak patrzę na tę balsę, której używam na deski, to... no, nieciekawa strasznie. Ale... może wkrótce coś duuuużo fajniejszego będę miała. Może...

 


 12 komentarzy:

 1. Un perfecto almuerzo en el campo

  OdpowiedzUsuń
 2. You have such a talent......I look forward to when you start your Etsy shop.....(yes, you really must!!!!)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj Gosia,
  Myślę, że wygląd szynką serrano jest doskonały. Zgadzam się, powinno być cieńsze, ale widziałem, że w plasterkach, że duże. Jedzenie jest wspaniałe, ale teraz, że zwrócił uwagę na płytę to wygląda off ... ale ja tylko zauważyłem, że po jej wymieniono. Zasadniczo, Twoje miniatury są wspaniałe i doskonale szczegółowe.
  Duży uścisk,
  Giac

  OdpowiedzUsuń
 4. Każda twoja praca jest niesamowita. Te deseczki to mistrzostwo!!!! Każdy nowy post przynosi niespodziankę,a ja czekam na nią wytrwale. I za każdym razem twoje miniatury przechodzą moje najśmielsze oczekiwania.
  Ser oliwki szyneczka ,aż zgłodniałam.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Jesteś niesamowita ;) aż się robię głodna jak na to patrzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Amazing miniatures!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Awesome miniatures and photos!
  Geneviève

  OdpowiedzUsuń
 8. Amaizing! I like this.
  Hugs :0)

  OdpowiedzUsuń
 9. mini obraz - maxi wrażenia :DDD

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...