wtorek, 31 lipca 2012

Dawno temu / Once upon a time

Witam Jaz i Besu. Zapraszam na mrożoną kawę.
Welcome Jaz and Besu. Hope you like coffee with icecream.


Dawno temu, kiedy jeszcze nie miałam pojęcia o istnieniu sklepów dla miniaturzystów, tutoriali i wszelkich mini DIY, wymyśliłam sobie jadalnię. Musiała być takiej wielkości, aby wpasować się w półkę przewidzianą na ekspozycję. Z moich późniejszych obliczeń wyszło, że jadalnia była w skali 1:10. Trochę większa niż 1:12, ale nie tak bardzo. Z sosnowych (!) listewek i listeweczek zakupionych w Obi skleciłam stół, 4 krzesła, bufet i regał. Tak to wyglądało w stanie surowym.
 Once upon a time, when I had no idea of existing things like miniature shops, tutorials or DIY, I invented a dining room. It was supposed to be the size suitable for a bookshelf . When I calculated the dimensions later on, it appeared that my dining room furniture was in 1:10. A little bigger than 1:12, but not so much. With some pine (!) strip wood bought in Obi I fixed a table, four chairs, a side buffet and a bookshelf. It's what it looked like unvarnished.Wszystko pociągnęłam lakierobejcą (!) w kolorze teak, oczywiście wysoki połysk. I zaczęła się zabawa w ustawianie, oswajanie, dekorowanie, czyli to, co wszyscy lubimy najbardziej. Ponieważ urządzałam jadalnię, potrzebowałam zastawy stołowej. Już wtedy słyszałam coś o Fimo, więc zaczęło się polowanie na to tajemnicze medium. I udało się. W Empiku dopadłam Fimo Soft.
Ale o tym w następnym poście, bo mi się zaraz Ulka (młodsza) zbudzi. Dobranoc.
Next I painted everything in teak colour with a medium that was something in between stain and varnish. High gloss (!) obviously. Then the fun started. Arranging, decorating, furnishing... all the stuff we love most.Since it was a dining room I desperately needed some tableware. I'd heard of something called Fimo and so I started searching for it. I was lucky and found Fimo Soft in Empik.
But I'll write about it in my next entry because Ulka (my younger daughter) is going to wake up in a while. Have to go. Goodnight.

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...